e
sv

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

824 Okunma — 07 Kasım 2020 20:25
Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

Eminiz ki hepimiz evlerimizde keyifli vakit geçirmek istiyoruz ve bunun için farklı metotlar deniyoruzdur. (Bakınız; Evdeki Negatif Enerjiyi Temizlemenin Yolları). Farklı dekorasyonlar, ruh sağlığına iyi gelecek renkler tercih ediyoruz. Rahatlığımıza önem vererek ona uygun eşyalar seçiyoruz. Peki hem zihinsel hem de bedensel olarak huzuru ve konforu bir seviye daha yukarı taşıyan feng shui öğretisini hiç denedik mi ? Feng shui öğretisi belli başlı bazı kurallarıyla evinizde iyi bir enerji yakalamanıza yardımcı oluyor. Merak edenler için buyurun Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri;

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

Dağınıklığı Kaldırın

Öncelikle evin her alanında dağınıklığı kaldırarak başlıyoruz. Karışık ve dağınık bir düzen feng shui öğretisine zıt düşüyor ve ortamda negatif enerji yaratıyor. Tabi bu bir kerelik değil, sürekli ortamınız düzenli olmalı. 🙂

Gün Işığına Önem Verin

Gün ışığı ve temiz hava Feng Shui’de ki iyi enerji için en önemli iki şeydir. Mümkün olduğu kadar doğal gün ışığından faydalanın ve sürekli evinizi havalandırın. Havasız bir ev boğucu olacağından evinizin ve sizin enerjisini de düşürecektir.

Renk Tonlarına Dikkat Edin

Evinizde beş temel elementin (ateş, metal, toprak, hava, su, ağaç) renklerini kullanmalısınız. Mesela oturma odalarında tek bir renk tonu olmamasına dikkat edin. Burası sosyal bir alan olarak kabul edildiğinden birden çok rengin bir arada olması daha uygun görülüyor. Mutfağınızda çoğunlukla beyaz, yeşil ve mavi renklerini kullanmak daha uygun. Gümüş ve altın renklerde tercih edilebilir. Ve feng shui’ye göre her alanda mutlaka kırmızı bir nesne bulundurmak gerek.

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

Beş temel element; ateş, toprak, metal, su, ağaç.

Kapılarınızı Kapalı Tutun

Özellikle yatak odaları ve banyolar mahrem bölge olduğundan kapıları mutlaka kapalı tutulmalı. Klozet kapağının sürekli kapalı tutulması gereği en bilinen kurallardan diyebiliriz. Evin diğer bölgeleri de her zaman temiz tutulmalı.

Yatak Odası Düzeni

Feng Shui’ye göre yatak odaları sadece dinlenilen bir yer olduğundan bu odada yalnızca yatak ve komodinler olmalı ve başka eşya bulundurulmamalıdır. Neden derseniz; ayna bulundurmak bu öğretiye göre ikili ilişkilerde sadakatsizlik getiriyor. İlle de koymak istiyorsanız yataktan görünmeyecek şekilde yerleştirilmiş olmalı. Televizyon koymayı düşünürseniz eğer bu da uyku alışkanlığınızı bozup ilişkinizde sorunlara sebep olacağından önerilmiyor. Son olarak acelecilik getireceğinden yatak odanızda saat de kullanmamalı ve giysi dolaplarınızda ayrı bir oda da olmalı.

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri

Copyright: calugherdesign

Feng Shui Materyalleri

Su temalı süs eşyaları, akvaryumlar, cam eşyalar, bambu eşyalar, tütsüler ve mumlar evinizdeki iyi enerjiyi yükseltecek feng shui materyalleridir. Aynı zamanda bitkilere de yer verebilirsiniz. Bunları evinizde doğru yerlerde kullanarak huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi; Feng Shui Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mutlu Bir Ev İçin Feng Shui Tavsiyeleri