e
sv

Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli ?

370 Okunma — 13 Aralık 2020 17:41
Koyu Renklerin Cazibesi
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli: Bilhassa gününün çoğunu evde geçiren ev hanımları olmak üzere ilgisi olan erkekler ve kadınlar için evin aksesuarı olan mobilyada renk seçimi mevzusu büyük ehemmiyet taşır. Fakat genelde seçim hususunda kişiler türlü kararsızlıklar yaşar. Bu yüzden de üçüncü bir göze ihtiyaç duyulur. Üçüncü bir gözün perspektifinden durumu inceleyecek olursak vereceğimiz önerilere kulak kesilin.

Beyaz Rengin Ferahlığı:

Beyaz Rengin Ferahlığı

Beyaz her ne kadar kiri en fazla gösteren mobilya rengi olmuş olsada, aynı zamanda temizlesi en kolauy mobilya rengidir..

Beyaz renk, evin atmosferine ferahlık ve göz aydınlığı katar. Açık renklerin gözdesi olan beyaz, ışığı yansıttığından ötürü dekorasyona iç açıcı bir hava katar. Ama beyaz rengin, kullanım zorluğu hakkında adı çıkmıştır. Çünkü beyaz renk çok çabuk kir tutar ve o kiri belli eder. Bu yüzden alışveriş esnasında beyaz renk bu açıdan bakılınca risk arz edebilir. Ama bu durum rengin kullanım mecrasına göre değişiklik gösterir. Zira mikrofiber kumaşlarda bilhassa beyaz rengin temizliği diğer renklere ve dokulara kıyasen daha kolaydır. Aynı zamanda beyaz rengin avantajı da şudur ki tozu göstermez.

Sarı Rengin Işıltısı:

Sarı Rengin Işıltısı. Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli ?

Sarı renk mobilyalarınızın belirginliğini arttırır ve odalarınızı ışık saçar gibi parıldatır..

Sarı rengi ele alacak olursak, gizleme konusunda beyaz renge kıyasla daha baskındır. Tozlanma konusunda hassasiyeti olanlar için sarı renk, mobilya zemininde kurtarıcıdır denilebilir. Bilhassa taşlı ve işlemeli zeminli bir evde veya iş yerinde sarı renk, mobilyalar üzerindeki doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda sarı renk, dekorasyona ışıltılı bir hava katar zira hem ışığı yansıtır hem de loş dokunuşlar sağlar.

Koyu Renklerin Cazibesi:

Koyu Renklerin Cazibesi

Koyu renklerin her ne kadar evinizi dar gösterdiği ve tozu çok belli ettiği söylensede, lekeleri belli etmez ve odalarınıza renk ve kalite katarlar..

Koyu renkler için ise belirtmek gerekir ki mobilyada tozu adeta dışa kusarlar. Bilhassa kapı, pencerenin ardına kadar açık olduğu yaz günlerinde. Fakat koyu renkler vazgeçilmezi olanlar bu durumun önüne geçmek için mobilya üzerine ara renk örtüler kullanabilir. Aynı zamanda koyu renk, alanı dar gösterebilir. Fakat açık renk bir zemin ve ayna kullanımı ile bunun önüne geçilebilir. Lekelenme konusunda ise koyu renklerin mobilyadaki avantajı bu olsa gerek.

Siyahın Asaleti:

Siyahın Asaleti. Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli ?

Asaletli bir renk olan siyahın evinize kattığı kalite tartışılmazdır.

Koyu renklerin anası olan siyah, toz konusunda en zahmetli renktir. Fakat kiri belli etme hususunda kurtarıcıdır. O yüzden mobilyada siyah renk kullanıcının hassas noktasına göre değişiklik gösterir. Tabi siyahın ev atmosferine kattığı asalet tescillidir. Fakat aşırıya kaçmak ev atmosferini boğabilir. Bu yüzden zemin açık renkler ile desteklenebilir.

Soft ve Nötr Renklerin İdealliği:

Soft ve Nötr Renklerin İdealliği

Evin genelinde her ne kadar soft ve nötr renkler kullanılmış olsada, belli bölgelerdeki canlı renkler evi çok sempatik bir şekle büründürmüş.

Uç zevkleri olmayanlar için en sıkıntısız renklerdir. Soft renkler ne çok parlak ne çok mattırlar. Temiz bir dekorasyon sağlarlar. Gülkurusu, bej, füme gibi. Nötr tonlardan olan kahverengi ise yumuşak ve asil bir havayı bir arada barındırır. Evin genel zemini açık renk ise nötr renkler atmosferi ılındıracaktır. Temizlik hususunda da ne tozu belli eder ne de kolay kolay kir tutar.

Sıra dışı olmak isteyenler için de zıt renkler birlikte tercih edilebilir.

Tabi ki şu kriterler de göz önünde bulundurulmalı:

 •  Kişinin sevdiği renkler
 •  Kişinin mobilya rengi konusunda tecrübeleri

Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli ? Koltuk Renk Uyumu Nasıl Olmalı ?

Kravga Köprüsü Nerede ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mobilya Alırken Hangi Renkler Tercih Edilmeli ?