e
sv

Ayna Nerelere Asılır ?

1006 Okunma — 12 Aralık 2020 11:36
Koridorda Ayna Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ayna Nerelere Asılır : Ayna günümüzde farklı mekanlarda farklı amaçlarla sıkça kullanılan bir araçtır. Bazen kadınların çantalarının içinde küçük yuvarlak bir yapıda, bazen ise bir odanın köşesinde duvarı boydan boya saran bir ayna olarak çıkar karşımıza. Nasıl göründüğümüze bakmak için kullanırken dekorasyon amaçlı kullanıldığı da bir gerçektir.

Bu yazıda ise çantalarda taşınan küçük boy aynaları değil biraz daha büyük olan duvarlara asılan aynaları konu edineceğiz.

Ayna Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Ayna Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Aynalar, bir odadaki ışık miktarını artırmak; veya diğerleri arasında daha geniş bir alan illüzyonu yaratmak için de kullanılırlar.

Aynalar ışığı yansıtarak mekanı daha geniş gösterirler. Dar ve küçük alanlarda ayna kullanılarak olduğundan kat kat daha büyük görünen mekanlar oluşturulur. Peki, bu aynalar nasıl olmalıdır? Her tarzda farklı çeşit ve büyüklüklerde ayna bulmak mümkündür. Kişilere göre farklı kararlar almak son derece mümkün bir olaydır.

Aynaların aynı zamanda odak noktası olmak gibi bir işlevi de vardır. Ayna güzel olmasının yanında her yerde kullanılabilir olduğunu söylemek çok da mümkün değildir. Bazı kurallara göre yatak odasında ayna kullanmak yanlış bir uygulama olarak geçmektedir. Bazı şeylerin yolunda gitmesine engel olduğu söylenmektedir.

Tavanda ayna kullanmak da aynı şekilde yanlış bir uygulama olarak geçmektedir. Mekanda olduğundan daha ruhsuz bir hava meydana getirir ki bunun olmasını istemeyiz.

Koridorda Ayna Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Koridorda Ayna Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ? Ayna Nerelere Asılır ?

Koridorunuzun çok dar olduğunu düşünüyorsanız, yan duvarlardaki büyük aynalar odaya görsel olarak daha fazla derinlik katacaktır.

Hol ve girişlerde duvarlarda ayna kullanabilirsiniz. Bu oldukça tavsiye edilen bir yöntemdir. Holler genelde diğer alanlardan biraz daha dardırlar ve o etkiyi kırmak için büyük ve duvarı kaplayan ayna kullanılabilir. Bu mekanı olduğundan daha iyi ve ferah bir görüntüye kavuşturacaktır. Aynalar koridorlarda alanı genişletip loşluğu almak gibi bir etkiye sahiptirler.

İstenirse yatay ve uzun aynalar da mekana çok hoş bir etki bırakacaktır.

Duvarda Ayna Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Duvarda Ayna Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Ayna sadece dekor aracı değil; aynı zamanda karanlık bir bölgeye karşıdan gelen doğal ışığı yansıtma gerecidir..

Duvara astığınız aynayı odak noktası yapmalısınız. Yani, asılan ayna sadece süs olarak kalmamalı bir işlevi olup onu yerine de getirebilmelidir. Kullanışlı olmasına da önem gösterilmelidir.

Duvara sadece asmak için değil yaslamak için de aynaları kullanabilirsiniz. Yaslanmış ve belirli açılarda duran aynalar da son derece modern bir görsel ortaya çıkarmaktadır.

Mutfak duvarlarında ayna kullanmak biraz sakıncalıdır. Hoş olmayan bir tesisat borusu ile karşılaşabilirsiniz ya da herhangi bir dağınıklık daha fazla dağınık olarak gözükebilir. Başka bir bakış açısıyla da bu sizin hep derli toplu olmanızı sağlayacaktır. Karar tamamen kişilerin kendi seçimine kalmıştır.

Duvara asılan aynalar bazı ışıklandırmalar ile güzel bir görüntü oluşturabilir. Uzun siyah çerçeveli bir aynaya yansıyan sarı ışıklarla ayna biraz daha odak haline gelmektedir. Bu da duvarı olduğundan daha ihtişamlı gösterir. Evinizde bu tarz küçük oynamalarla küçük, dar odalarınızı daha büyük gösterebilirsiniz.

Renksiz sıkıcı bir duvarı birkaç dokunuşla sıcak bir hale getirebilirsiniz. Aynalar; şekilleri, büyüklükleri, bulundukları duvarlar ve odalarla etrafı çok daha güzel gösterebilme özelliğine sahiptirler.

Dekoratif ayna nereden alınır: Dekoratif ayna almak için..

Kafkas-Rus Savaşı’nın tarihsel işleyiş süreci..

Ayna Nerelere Asılır ? Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ayna Nerelere Asılır ?