e
sv

Gömme Dolap Modelleri

935 Okunma — 10 Mayıs 2021 00:53
Gömme Dolap Modelleri

Gömme Dolap Modelleri

Tüm ev dekorasyonunda olduğu gibi yatak odaları da dekorasyon alanının fiziksel özellikleri doğrultusunda gelişiyor. Yani sizin yatak odanız küçükse ona uygun tasarımlar kullanıyor. Haliyle büyükse ona uygun tasarımlar kullanıyorsunuz. Yatak odalarının fiziksel özellikleri ile mimari yapıları dekorasyon tarzını maalesef direk etkiliyor.

Büyük Gömme Dolap

Photo by PolkenStudio

Ancak seçeceğiniz yatak odası aksamları sayesinde fiziksel özellikleri geride bırakan tasarımlar da ortaya çıkarabilirsiniz. Modüler yatak odası tasarımları, birbirinden ergonomik yatak tasarımları ve gardırop modelleri ile birlikte gözle görülür farklar ortaya çıkarıyor.

Gömme Dolaplar

Gömme Dolap Modelleri

Günümüz modern mobilya tasarımcıları en şık tasarımları, en kullanışlı hale getirmek konusunda çok iyiler. Ancak evlerimizin fiziksel özellikleri karşısında çoğu zaman çaresiz kalabiliyoruz. Tam da bu anda modası asla geçmeyen dolaplar karşımıza çıkıyor. Bunlar da gömme dolap modelleri !

Raflı Gömme Dolap

Raflı Gömme Dolap

Her tarz evin özelliğine uyum sağlayan dolap modellerini en büyük yatak odalarından en küçük yatak odalarına, elbise odalarına ve çamaşır odalarına bile kullanabilirsiniz. Ayrıca banyolar ve benzeri her yerde de rahatlıkla kullanılıyor. Bu gömme dolap modellerini aynı zamanda koridorlarda ve antrelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gömme Dolap Modelleri

Gömme Dolap Modelleri. Source; The Pink Dream

Tarihte Gömme Dolap

Dünyanın her yerinde çok eski zamanlardan beri kullanılan gömme dolaplar, daha mobilyalar ortada yokken insanların yaşadıkları mağara ve benzeri yerlerde eşyalarını koymak için duvarlara oydukları oyuklar ile ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşılacağı gibi gömme dolaplar genel olarak ev yapılırken, yani planı çizilirken yapılır. Nereye nasıl bir gömme dolap konulacağına o zaman karar verilir.

Yatak Odası Gömme Dolap

Yatak Odası Gömme Dolap

Ancak son zamanlarda küçük ev içi çözümleri kapsamında sonradan yapılan gömme dolaplar da oldukça popülerdir. Bu yer kaplamayan ergonomik mobilya çözümlerini en çok yatak odaları ile çocuk odalarında kullanıyoruz. Kıyafet odası veya fazla eşyalarınızı koymak için kullandığınız odalar varsa, bu dolapları bu tarz yerlerde de kullanabilirsiniz.

Gömme Dolap Modelleri

Source; Driven by Decor

Yeni bir ev yaptırıyorsanız veya dolap yetersizliğinden dolayı her şey ortada kalıyor ve siz de buna çözüm olarak gömme dolap yaptırmak istiyorsanız internet üzerindeki çeşitli tasarımları da inceleyebilirsiniz. Sonrasında istediğiniz tarzı yaptırmanız çok daha kolay olur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Gömme Dolap Modelleri