e
sv

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir

628 Okunma — 10 Şubat 2021 01:59
Yemek Masası Süsleri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir:

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir: Yemek masanız, hazırladığınız bir sürü lezzetli yiyecekle donandıktan sonra mutlaka güzel görünecektir. Ancak bunun öncesi ve sonrasında da basitçe uygulanabilecek fikirlerle masanızın her zaman şık kalmasını sağlayabilirsiniz. Yemek masası, evin en göz önündeki mobilyalarından biri olduğu için sadece iyi bir model seçmeniz yetmez. Nasıl süslediğiniz de büyük fark yaratır.

Neyse ki yemek masaları bir parça orta süsüyle bile yeterince özenli gözükebilirler. Yaratıcılığınızı ve stilinizi yemek sırasında veya normal zamanlarda da masanızdan yansıtabilirsiniz:

Yemek Masası Dekorasyonunda Çiçekler:

Yemek masası dekorasyonu çiçekler. Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir..

Çiçekler dünyanıza olduğu gibi masanıza da renk katarlar..

Şüphesiz çiçekler evleri doğal bir şekilde süslemek için en çok başvurulan unsurlardır. Yemek masanızı dekore ederken masanın malzemesine ve mevsime göre çiçek seçmelisiniz. Turuncu, sarı, kırmızı tonlar açık renk ahşap masalara, özellikle sonbahar aylarında çok yakışacaktır. Yılbaşı ve kış sezonunda yeşil, kırmızı ve beyaz ağırlıklı bir aranjman tercih edebilirsiniz. İlkbaharda beyaz, pembe gibi renkler görenlerin içini açacaktır. Yazın ise hiç çekinmeden rengarenk bir aranjman sergileyebilirsiniz.

Yemek Masası Dekorasyonunda Meyveler:

Yemek Masası Dekorasyonunda Meyveler

Meyveler ile yemek masanıza renk katabilirsiniz..

Meyveleri buzdolabının en alt çekmecesinden kurtarın ve capcanlı renklerine masanızın üzerinde yer açın. Özellikle elma, portakal, limon, üzüm gibi dayanıklı meyveler işinize yarayacaktır. Meyvelerle dekorasyon konusunda biraz daha yaratıcı olmak isterseniz, onları yüzdürmeye ne dersiniz? Birkaç şık cam kap alın, içlerine farklı seviyelerde su koyun ve parlak yeşil elmaları içine atın. Neredeyse hiç para harcamadan yüzlerce liralık dekoratif unsurlarla yarışabilecek güzellikle bir parçanız olacaktır.

Doğanın Diğer Güzellikleri:

Yemek Masası Süsleri

Yemek masası dekorasyonuna farklı süslerle de renk katabilirsiniz.  Kavanoz içerisinde renkli yumurtalar ve çiçek..

Çiçekler ve meyvelerin haricinde masanıza taşıyabileceğiniz sayısız doğal güzellik mevcuttur. Geniş bir kapta yapacağınız aranjman, hem bu güzellikleri hem de sizin becerinizi yansıtır. Çam kozalakları, iğne yapraklar, sararmış büyük yapraklar, güzel veya şekilli taşlar, yemişler, hatta dallar bile eserinizin bir parçası olabilir. Yazın ise geniş cam bir kaba bir miktar su koyup, içine plajda bulduğunuz en güzel ve parlak taşları doldurarak sahil havasını mutfağınıza veya yemek odanıza taşıyabilirsiniz.

Yemek Masası Dekorasyonunda Mumlar:

Yemek Masası Dekorasyonunda Mumlar. Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir..

Yemek masasındaki mumlar, dekorasyonunuza şıklığın yanı sıra romantizm de katarlar

Mum ışığında yemenin zevki bir başka olduğuna göre yemek masanıza en çok yakışacak dekoratif unsurlardan biri de mumlardır. Hazır aldığınız veya evde kendi zevkinize göre yapabileceğiniz mumlar, yemek masanıza şık ve samimi bir hava katarlar. Uzun ve ince mumları yemek sırasında yakarak klasik bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha kalın, renkli ve hatta kokulu mumlar masanın boş olduğu zamanlarda tercih edilmektedir. Mum yakıldığında eriyen bir madde olduğundan masa örtünüze veya mobilyanıza kolaylıkla bulaşabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız mum lekesi nasıl çıkar önerilerimize buradan göz atabilirsiniz.

Yemek Masası Dekorasyonunda Tatlılar:

Yemek Masası Dekorasyonunda Tatlılar

Tatlılar yemek masalarına tat kattığı kadar, aynı zamanda renkte katarlar..

Diyette olanlar için zorlayıcı olabilir ama bazı tatlıların görünümü de tatları kadar lezzetli olmaktadır. Sosyete lolipopu denilen uzun şekerlerden bir demet, alüminyum folyoya sarılı çikolatalarla dolu bir cam kap, siyah-beyaz veya renkli drajelerle doldurduğunuz kaplar oldukça çekici bir görünüm sunabilir.

Eğer masanız antika veya özel tasarım bir parçaysa, kendi başına da sade bir şıklık sergileyebilir. Ancak kendinizi yaratıcı hissediyorsanız masanızı döşemek için yemek saatini beklemeyin, günün her saatinde hünerlerinizi gösterin.

Çiçek sepeti sayfasında dekorasyon için pek çok ürün bulabilirsiniz: Çiçek sepeti

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yemek Masası Dekorasyonu için 5 Kolay Fikir