e
sv

Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz

888 Okunma — 08 Eylül 2020 19:18
Kullanmadığınız giysilerinizi nereye bağışlayacağınızı biliyorsanız, dolabınızın dağınıklığından kurtuldunuz demektir.
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e1

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz: Gardırobunuzu temizlemeye başlamanın zamanının geldiğini gösteren birkaç kesin işaret vardır; artık giymediğiniz kıyafetlerle dolu, ihtiyacınız olanı bulamıyorsunuzdur ve kıyafetleriniz kırışacak kadar tıka basa doludur. Bu durum size oldukça tanıdık geliyorsa; şimdi gardırobunuzu yeniden düzgün şekle sokmanın zamanı geldi demektir.

Dağınıklığı ortadan kaldırmaya yönelik bu denenmiş ve gerçek ipuçları, dolabınızı bir kez ve tamamen temizlemenize yardımcı olacaktır.

Bu durum size oldukça tanıdık geliyorsa; şimdi gardırobunuzu yeniden düzgün şekle sokmanın zamanı geldi demektir. Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz.

Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz ?

1) Karışıklığı Giderici 7 Soruyu Kendinize Sorun:

 1. Onu seviyor muyum ?
 2. Onu takar mıyım ?
 3. Yansıtmak istediğim görüntüyü yansıtıyor mu ?
 4. Kaşındırıyor mu ? Yoksa çiziyor mu ?
 5. Ayak parmaklarımı sıkıştırıyor mu? Topuklar yürümem için çok yüksek mi?
 6. Küflü mü ? Kokuyor mu ? Lekeli mi ?
 7. Bana gerçekten uygun mu ?

Sevseniz bile, başkalarının önünde takmak veya giymek ister misiniz? Acımasız bir eleştirmen olun. Gerekirse, sizin için bir sorun olup olmadığını söylemesi için bir arkadaşınıza danışın ve ona darılmayın. Dolap alanı sınırlıdır, bu nedenle birinci sınıf gayrimenkulünüzü delisi olmadığınız ve vazgeçemediğiniz bir şey için lütfen boşa işgal etmeyin.

Sevseniz bile, başkalarının önünde takmak veya giymek ister misiniz? Acımasız bir eleştirmen olun.

Karışıklığı Giderici 7 Soruyu Kendinize Sorun

2) Bağış ve Konsinye Yoluyla Karmaşadan Kurtulun:

Kullanmadığınız giysilerinizi nereye bağışlayacağınızı biliyorsanız, dolabınızın dağınıklığından kurtuldunuz demektir. Bu şekilde, gardırobunuzu temizledikten sonra, giysileri hızlı bir şekilde hak eden bir kişiye vererek(hibe) işlerinizi çok kolay hale getirebilirsiniz.

Başka bir seçenek de, hafif kullanılmış veya pahalı giysilerinizi satmaktır.

 

Kullanmadığınız giysilerinizi nereye bağışlayacağınızı biliyorsanız, dolabınızın dağınıklığından kurtuldunuz demektir.. Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz.

Bağış ve Konsinye Yoluyla Karmaşadan Kurtulun.

3) Bir Bağış Sepetiyle Her Zaman Düzenli Dolap:

Dolabınızda bir bağış kutusu, çanta veya sepet bulundurarak gardırobunuzda olmasını istemediğiniz giysilerden kurtulun. Bu, dolabınızı temizlemenize ve artık istemediğiniz eşyaların üzerlerine ne zaman gelirseniz sepete veya çantaya fırlatmanıza olanak tanır. 🙂

Dolabınızda bir bağış kutusu, çanta veya sepet bulundurarak gardırobunuzda olmasını istemediğiniz giysilerden kurtulun

Bir Bağış Sepetiyle Her Zaman Düzenli Dolap

4) Haftalık Tarama Yaparak Giysileri Temizleyin:

Ne kadar az dağınıklık yaratırsanız, dolabınızı toparlamak o kadar az zaman alır ve bir o kadar kolay olur. Haftalık dağınıklık taraması yapmak, dolabınızda haftada bir veya iki kez 10 ila 15 dakika harcayarak kullanmadığınız eşyaları kutunuza yerleştirerek, yerinden çıkan kıyafetleri yeniden düzenlemek ve etrafa saçılmış olabilecek kıyafetleri yeniden asmak ve katlamak dağınıklığınızı büyük ölçüde giderecektir. Bu standartı alışkanlık haline getirmeniz, işlerinizi de büyük ölçüde kolaylayacaktır.

Ne kadar az dağınıklık yaratırsanız, dolabınızı toparlamak o kadar az zaman alır ve bir o kadar kolay olur. Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz.

Haftalık Tarama Yaparak Giysileri Temizleyin

5) Mevsimsel Karışıklık Taraması Yapın:

Burada takip etmesi kolay üç adım vardır:

 1. Her şeyi dolaptan çıkarın. Ardından rafları, tozlu yerleri, elektrikli süpürgeyle temizleyin ve sonra kuru bir bezle silin.
 2. Birine bağışlayacağınız herhangi bir şeyi, değiştirilmesi gereken giysiyi, eşyayı veya kuru temizlemeye gitmesi gereken öğeleri hızlıca temizleyin, ayrı bir yere ayırın.
 3. Her şeyi dolaba asın ve en çok giyilen eşyalar önde olacak şekilde renge göre sıralayın.

Sınırlı dolap alanı olan bir apartman dairesinde yaşıyorsanız aylık olarak kapsamlı bir dolap taraması yapmayı unutmayın.

Sınırlı dolap alanı olan bir apartman dairesinde yaşıyorsanız aylık olarak kapsamlı bir dolap taraması yapmayı unutmayın.

Mevsimsel Karışıklık Taraması Yapın.

6) Depolama Alanınızı En Üst Düzeye Çıkararmak için Düzenlemeler Yapın:

Dolabınızın köşelerinden ve farklı bölümlerinden yararlanıyor musunuz? Dolabınızda depolama gereçleri ve ürünleri satın alarak mevcut saklama alanını en üst düzeye çıkararak, eşyanızdan daha fazlasını sığdırabilirsiniz. Kancalar takarak ve en çok giydiğiniz takı ve eşarplarınızı göz hizasına asarak, dolap kapısından faydalanın. Dolabınızda halihazırda yoksa, pahalı olmayan raflar eklemeyi düşünün veya alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için asma çekmeceleri ve ayakkabı düzenleyicileri kullanın.

Dolabınızda depolama gereçleri ve ürünleri satın alarak mevcut saklama alanını en üst düzeye çıkararak, eşyanızdan daha fazlasını sığdırabilirsiniz. Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz.

Depolama Alanınızı En Üst Düzeye Çıkararmak için Düzenlemeler Yapın

7) Sorun Haline Gelmeden İstifçiliğin Kontrolünü Elinize Alın:

Bu, kurtulması en zor gözüken sorun olabilir. Kendinize şu veya bu nedenlerden herhangi bir kıyafeti neden gardropta tuttuğunuz sorusunu sorun:

 • Duygusal değeri vardır.
 • Eşya için çok fazla para harcadın.
 • Bir gün giyebilirsin; ama bunun ne zaman olacağını kim bilebilir?

Bu soruların hepsi bir giysiyi tutmak için anlaşılabilir nedenlerdir, ancak gerçek şu ki, giysilerinizi saklamak için sınırlı alanınız varsa; bir gelinlik gibi, bırakılamayacak kadar özel bir eşya varsa, dolabınızdan başka bir yerde saklayabileceğiniz bir yer bulun. Diğer iki kategori için, ürünü bir yıldan uzun süredir giymediyseniz, ondan mümkünse kurtulun. Zor olsa da, bu kıyafetleri onu seven ve sık sık giyen birinin dolabında görmeyi istemez miydiniz ?

Bu, kurtulması en zor gözüken sorun olabilir. Kendinize şu veya bu nedenlerden herhangi bir kıyafeti neden gardropta tuttuğunuz sorusunu sorun. Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz.

Sorun Haline Gelmeden İstifçiliğin Kontrolünü Elinize Alın

Mutfağınızla ilgili sorunlarla başa çıkın: Mutfak sorunları ve kurtulma yöntemleri

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dolabınızdaki Giysileri Nasıl Düzenlersiniz