e
sv

Dekorasyona Nereden Başlamalı ?

522 Okunma — 26 Ocak 2021 18:58
Dekorasyon da ön hazırlık
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dekorasyona Nereden Başlanır?

Dekorasyona Nereden Başlamalı: Yeni bir eve taşınacaksınız, iş nedeniyle şehir değiştireceksiniz ya da evlenecek olabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı evinizi yeni dekore edecek olabilirsiniz. Dekorasyon işi aslında biraz uğraş ister. Evinin modern olmasını isteyen birçok insan vardır. Bu yüzden dekorasyon bir evi, ev yapan en önemli hususlar arasındadır. Eşyalar olmadan bir ev, çıplak bir deniz gibidir. Günümüzde birçok modele sahip dekor nesneleri mevcuttur. Koltuk, masa, sandalye, halı, vitrin, sehpa, yastık ve minder gibi, puf gibi; bu gibi eşyaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda beyaz eşya kategorisinin de birçok çeşidi vardır. Bu eşyalar birden çok  modele sahip olduklarından dolayı, pek çok kişi için kafa karışıklığına sebep olurlar. Bu yüzden dekorasyona nereden başlanılacağı husunda, bir uzmandan veya mimardan fikir almak oldukça yerinde bir karar olacaktır.

Dekorasyona Nereden Başlamalı

Dekorasyon için karar verme aşamalarından birisi de online sanal mağazacılık araştırmalıdır..

1- Dekorasyon da Araştırma Safhası

Hayalinizde ki evi dekore etmek için öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Hayalinizdeki evin eşyalarını bulmanız için pek çok dergi ve ilgili kanallarda araştırma yapabilirsiniz. Bu işe, bir çok fotoğrafı bir araya getirerek veya  eşyaları daha yakından görebilmek için ilgili mobilya şirketlerinin mağazalarını ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Mağazaya gidip daha yakından görüp beğenmek, kafanızdaki soru işaretlerini de ortadan kaldıracaktır.  Eğer fotoğraf yoluyla, mağazaya gitmeden tercihte bulunacaksanız; topladığınız fotoğrafları bir dosya şekline getirmeyi unutmayın. Çünkü belli zaman aralıklarıyla, beyninizde gerçekleştirdiğiniz planlamaların, zaman aşımına uğrama ihtimali vardır. Ve tabii ki ön hazırlık..

2- Dekorasyon da Ön Hazırlık

Dekorasyon da ön hazırlık

Dekorasyonun en önemli aşamalarından birisi ön hazırlıktır. Örneğin koltuğunuzun istediğiniz alana sığıp sığmayacağına önceden karar vermeniz gerekmektedir. Böylelikle olası krizlerin de önüne geçmiş olursunuz..

Bu kısım teknik bir kısımdır. Bu bölümde eşyaların ebatlarını ve büyüklüğünü iyi ayarlamanız gerekmektedir. Alışveriş öncesi yapılan işlemlerden en önemlisi ve en dikkat edilmesi gereken kısımlardan bir tanesi olarak kabul görülür. Burada ki önemli kısım sayılardır. Açıklayacak olursak; Örneğin, tekli koltuğun 50-60 cm civarında olması gerekmektedir. İkili koltuğun eni 120-130 cm civarında olmalıdır. Üçlü koltuğun eni 300-310 cm civarında olmalıdır, gibi. Bu rakamlar insanların kendi tercihlerine kalmıştır. Herkes evinin büyüklüğüne uygun olarak eşyalarının boyutunu ayarlamalıdır.

Ayrıca ziyaret edilen mağazalar not edinilmesi önemli bir husustur. Böylelikle birçok mağaza gezdiğiniz zaman hem fiyat hem de kalite açısından size uygun olanı seçmeniz kolaylaşacaktır.

3- Dekorasyon da Keşif

Mobilya Keşif. Dekorasyona Nereden Başlamalı..

Mobilya Keşif

Bir gününüzü sadece keşfe ayırın. Yani örneğin, keşif için bir mağazayı gezmek gibi. Veya fiziksel olarak bu aktivitede bulunamıyorsanız keşke sanal mağazaları gezmekten başlayabilirsiniz. Tabii mağazaların güvenilir olup olmadığıyla ilgili, küçük bir arama motoru araştırması da sizin için sağlıklı olacaktır. Ve bundan sonra ki planlamanız, hayalini kurduğunuz eşyaları araştırmakla gerçekleşecektir.

4-  Dekorasyon da Karar

Dekorasyon da karar verme aşaması

Dekorasyon da karar verme aşaması

Gün sonunda ise çektiğiniz tüm fotoğrafları, gezebildiğiniz mağazalardaki mobilya ve eşyaları, veya gezdiğiniz tüm sanal mağazaları karşılaştırarak karar verin. Veya topladığınız verileri ortak karar verecek kişiyle, analiz etmek için masaya yatırın. Sizin için en uygun ve yerinde kararı vermeye çalışın. Ayrıca bu tarz karar verme aşamasında, eşyalarınızın boyutlarını da hesaba katmanız gerektiğini unutmayın.

5- Alışveriş

Kararlaştırmış olduğunuz eşyaları, en uygun ve kaliteli bulduğunuz mağazadan almak için artık yola çıkma vakti geldi çattı. Mobilya veya aldığınızın eşyaların garantisi olup olmadığını, ilgili firmaya sormayı unutmayınız. Bundan sonraki süreçte geriye kalan işler; nakliyat ve aldığınız mobilya ve eşyaları yerleştirme planlamasıdır.

Dekorasyona Nereden Başlamalı ve Nasıl Bitirilmeli..

Ihlanur Çayının Faydaları..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dekorasyona Nereden Başlamalı ?