e
sv

Ahşap Dekor Nasıl Yapılır ?

587 Okunma — 29 Aralık 2020 01:08
Ahşaptan Masa Hazırlama
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ahşap Dekor Nasıl Yapılır: Geçmişten günümüze insan hayatında sanata, göz zevkine ve ferah ortamlara ihtiyaç duymuştur. Gün geçtikçe yeni tip dekorasyon eşyaları hızla gelişmekte ve artmaktadır. Artık insanlar bu durumu fark etmiş ve buna bir istihdam kazandırmıştırlar. Baktığımız zaman birçok dekorasyon imalathaneleri görmekteyiz. Böylece ekonomi canlanır, işsizlik oranı azalır.

Hangi Alanlarda Dekorasyon Kullanılır?

Peki dekorasyon denince akla sadece evlerimiz mi gelmeli? Tabi ki hayır. İnsanlar artık bulundukları her ortamın göz alıcı eşyalara, ortamın güzel olmasını istemektedirler. Bir insan yatak odasında, oturma odasında, salonunda, arabasında, işyerinde, bahçesinde gibi birçok alanı dekorasyon ile güzelleştirmek ister.

Dekorasyonun Ekonomiye Etkisi Nasıldır?

Dekorasyonun bu denli önemli olması işletmeciler arasında da bir rekabete sebep olmaktadır. Hem daha özgün eşyalar hem de maliyet açısından daha çok kazandırabilecek ve tercih edilebilir eşyalar üretmek istemektedirler. Ahşap da bu durumda oldukça fazla tüketilmektedir. Gelinen bu noktada bir tahtadan maket araba yapımı, kalemlik yapımı, fotoğraflık, albümlük gibi birçok dekorasyon eşyası bulunmaktadır. Artan bu rekabet nedeniyle fiyat artışı, doğal olarak alıcıya da yansımış ve maliyetinizin artmasına sebep olmuştur. Hal böyleyken insanlar artık kendi dekorasyon eşyalarını kendileri yapmak istemişlerdir.

Ahşaptan veya Tahtadan Araba

Günümüzde tahtadan ve ahşaptan pek çok eşya ve tasarım harikası ürün yapılmaktadır..

Ahşap ile neler yapılabilir?

Kullanmadığınız eşyaları çöpe atmak yerine onları değerlendirebilir, bulunduğunuz alanı güzelleştirebilirsiniz. Eskimeye başlamış veya çürümekte olan bir ahşap palet düşünün. İlk önce bunun çivilerini sökün. Ardından eğer varsa üzerinde size zarar verebilecek kıymık, onu bıçak veya zımpara yardımıyla temizleyin. Birbirinden ayrılmış olan tahtaların üstünü, altını ve kenarlarını düz ve pürüzsüz bir hale getirin. Tahtalarınızın uzunluğunu ölçerek araları eşit olacak şekilde 4 adet tahtayı yan yana koyun. Bu tahtaları bir çivi veya yapışkan bir maddeyle birbirine tutturun. Aynı şekilde dört tahtayı da birbirine bağlayın. Elimizde bulunan bu tahtaları istediğiniz yüksekliğe kadar çıkarın. Göz zevkinize göre bir sprey boya ile tahtalarınızı boyayın. Elde ettiğiniz eşyayı evinizin balkonuna, bahçenizin bir köşesine koyarak masa olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz bu tahtaların üzerine bir kumaş ve minderi bir yapışkan ile tutturup oturak halinde bir banka benzer şekilde kullanabilirsiniz.

Ahşaptan Masa Hazırlama. Ahşap Dekor Nasıl Yapılır ?

Ahşaptan bir masa tasarlamak istediğinizde, elinizde boya hariç çekiç, dört ayak ve bir yapışkana sahip olmak yeterli olabilir..

Yerde bulduğunuz veya nerden geldiğini bilmediğiniz dikdörtgen veya kare şeklinde bir ahşap parçası hayal edin. Bu ahşap parçasını ilk önce yıkayın daha sonra da kurulayın. Ardından bir zımpara yardımıyla ahşap parçasını pürüzsüz hale getirin. Tahta parçasını göz zevkinize göre istediğiniz renge sprey boya yardımıyla dönüştürün. İhtiyacımız olan bir diğer madde ise çivi. Çiviyi elde ettiğiniz ahşap parçasına çivinin ucu size bakacak şekilde çakın. Bu çivinin ucuna notlarınızı, yapacaklar listenizi veya gün içerisinde yaptıklarınızı saplayabilirsiniz. Çok amaçlı olan ve bir o kadar da yapımı basit olan bu ahşap parçasını ister masanıza ister evinizin girişine koyabilirsiniz. Bu ahşap parçasını duvara monte edip çiviye anahtarlarınızın halkasını asarak anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz.

Ahşap Notluk

Ahşap notluk yapmak için ahşabınızı göz nizamınıza göre kesip duvara monte etmeniz yeterlidir. Geriye kalan tek iş, not kağıtlarınızı sıkıştıracağınız çivi çakma işlemidir..

Ahşap Dekor Nasıl Yapılır ? Ahşap Dekorasyonu Fikirleri..

Sosyal medya hesapları nasıl hacklenir ?

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ahşap Dekor Nasıl Yapılır ?