e
sv

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

649 Okunma — 30 Ocak 2021 19:05
Sıra Dışı Home Ofis Örnekleri
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri: Son yıllarda home ofis çalışma sistemi ülkemizde de sıklıkla uygulanmaya başlamıştır. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte, evde çalışma sıklığının artması da bu konuda önemli faktördür. Böylesine yoğun bir kullanım ve uygulama alanına sahip, ofis sistemlerinden ve dekorasyonlarından bahsetmemek olmazdı.  7/24 çalışılan faal bir ofis ortamı olarak kullanılmasa bile, evlerde çalışma odaları yapılabilmektedir. Çalışma odası veya ofis, evlere taşındığında dekorasyon devreye girer. Hem de daha özenli bir dekorasyon ve farklı fikirler uygulanmak istenebilir.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Genelde açık renkli tonlar ağırlıkta olan ofiste, çalışma masasının da kullanım rahatlığı sunan genişliği ve odayla uyum sağlayan renk tonları, göz doldurucu nitelikte. Parke rengi ve odadaki kilimle ahenk içinde olan çalışma koltuğunun da, dekorasyonu ne kadar tamamlayıcı bir unsur olduğu gözler önüne serilmiş.

Ortama ne hava katar ?

Çok hoş ve yaratıcı fikirlerle kullanışlı ve estetik bir odaya sahip olmak mümkündür. Evlerde ofis veya çalışma odasının özelliği konforlu olmasıdır. Aynı zamanda bize hiç sıkıcı olmadan rahat bir çalışma ortamı sunmasıdır. Bunun için seçilen duvar renginden, mobilyalara kadar zemin döşemesinden halılara kadar pek çok detay önemlidir. Duvarda kullanılan pano veya tablolar da ortama iç açıcı bir hava katmaktadır. Mobilyalar kullanışlı ve gözü yormayan tipte seçilmelidir. Çalışılan iş koluna göre de tercihler belirlenmektedir.

Sakinlik Hissi Veren Home Ofis Örneği

Kaotik bir dünyada sakinleşme ve rahatlama hissi verdiği iddia edilen gri renginin, sıra dışı bir varyasyonu. Tabii rahatınıza düşkün biriyseniz, koltuk tercihinizi daha farklı bir tasarımdan yana kullanabilirsiniz. Yalnız yumuşak ve çok rahat koltukların çalışma azmini söndürdüğü de söylentiler arasında.

Mimarlar veya grafikerler daha farklı mobilyalar kullanabilir. Ya da internet üzerinden çalışanlar ve zamanının büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçirenler ona göre mobilya ve özellikle sandalye seçmelidirler. Duvarlar pastel renklerde olup dinlendirici olmalıdır. Gün ışığından olabildiğince fazla yararlanmanızı tavsiye ederiz. Buna uygun perde veya stor sistemleri kullanılabilirsiniz.

Çok Çalşanlar İçin Ofis Dekorasyonu

Zamanının büyük çoğunluğunu ofiste geçirenler üzerinde yapılan çoğu araştırma, açık tonlu renkler sunan ofislerde insanların daha huzurlu çalışma ortamı bulduklarını gösteriyor. Bol ışık alan ve açık tonlu renkler barındıran bir çalışma odasında bulunmanız, rahat ve fazla yormayan bir koltuğa sahip olmanız, yorgunluk hissinizi asgariye indirecektir.

Mobilyalar boğucu ve sıkıcı olmamalıdır. Kitaplıklar üst üste insanın üstüne gelmeden rahat ve modern tasarımlarla kullanılırsa güzel bir ortam elde etmiş olursunuz. Masa ve sandalyeler de işe uygun olarak tercih edilmelidir. Mekânda bitkiler de kullabilirsiniz. Masa lambası seçiminde de estetik ve fonksiyonel ürünleri tercih edebilirsiniz. Halıları açık renklerde kullanılırsanız daha ferah ve rahat bir ortam elde edilmesini sağlarsınız.

Sıra Dışı Home Ofis Örnekleri

Bir ofiste yaşanılan huzurun fotoğrafa yansıtılışı gibi. Beyaz tonunun akşap sanatıyla bir araya gelişinin kutlaması.

Özellikle Çilek Mobilya’nın son zamanlarda kreasyonlarında ağırlık verdiği ofis mobilya ve çeşitleri görülmeye değer. Örneklere bakmak için: Ofis mobilyaları

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri