e
sv

7 Sıra dışı Ev Tasarımı

786 Okunma — 05 Eylül 2020 19:38
Uzun bir ağacın etrafına sarılmış küp şeklinde olan bu yapı İsveç'te
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

7 Sıra dışı Ev Tasarımı: Sıra dışı ev tasarımları örnekleri hiç biriniz için yeni bir kavram değildir illaki; yine de bazılarına rastladığımızda, insan zihninin tasarlayabileceklerine her zaman şaşırırız. Ev yaşamındaki eğilimler her yıl geliştikçe, bu ezber bozan evler de gelişiyor. İçeride hayat bulacağını ve içinde insan yaşayacağını, bazılarımızın hiç düşünmediği sıra dışı ev tasarımları.

1) Porselen Ev:

Evinizde en büyük çin koleksiyonuna sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bu ev, milyonlarca antik porselen pul, tabak, kase ve vazolarla kaplı olduğu için sizi bu konuda yener. Parçalar, Tang Hanedanlığı‘ndan Ming Hanedanlığı‘na kadar değişen farklı tarihi dönemlerden geliyor. Evin içi de tamamen porselen eşyalarla kaplı. Bugün, çini kültürünün sergilendiği bir müze olarak kullanılan bu ev, tek kelime ile görülmeye değer.

İlginç Porselen Ev Çin. 7 Sıra dışı Ev Tasarımı

İlginç Porselen Ev Çin. Photo (Fotoğraf): ©Trip

2)Piramit Ev:

Piramit Evi, Lübnan Miziria‘da bulunabilecek birçok eşsiz mimari parçadan biridir. Bunun gibi ilginç yapılar köyü turistik bir cazibe merkezi haline dönüştürdü. Bu kasabada bu tuhaf binaları kimin yaptığını merak ediyorsanız, genelde bu sorunun cevabını zenginler oluşturuyor. Piramit Evi 90’larda inşa edildi ve köy, hükümetten bu tarz yapıyı ve yapıları modernize etmek için devlet desteği alıyor.

Piramit Evi, Lübnan Miziria'da bulunabilecek birçok eşsiz mimari parçadan biridir. 7 Sıra dışı Ev Tasarımı

İlginç Piramit Ev

3)İsveç’teki Ağaç Ev:

Yatak malzemeleri konusunda endişeliyseniz ve evinizdeki tüm eşyaların çevre dostu olmasını istiyorsanız, bunun yerine bir ağaçta yaşamayı düşünebilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla bir ağaç! Uzun bir ağacın etrafına sarılmış küp şeklinde olan bu yapı İsveç’te. Dış duvarlar aynalı camdan yapıldığı için; bu ev çevresiyle kolayca uyum sağlayabilir. Evin alanı sınırlı olduğu için çok kullanışlı olduğu söylenemez; ama buna rağmen; yaşam alanı, yemek alanı, yatak odası, banyo ve çatı terası bulunmakta.

Uzun bir ağacın etrafına sarılmış küp şeklinde olan bu yapı İsveç'te

İsveç’teki Ağaç Ev. Photo (Fotoğraf): © Peter Lundstrøm

4)Silindirik Ev:

Konstantin Melnikov tarafından benzersiz bir şekilde tasarlanmış bu evde asla yeterli doğal ışık olmuyor. Eğimli bir duvarda düzinelerce altıgen pencere bulunan ev, görenleri şaşırtıyor. Ev, neredeyse yüz yıl önce yaratılmış olmasına rağmen, içini görenleri şaşırtacak kadar ilginç. Ev bugün hâlâ var ve müze olarak Moskova‘da hizmette..

Eğimli bir duvarda düzinelerce altıgen pencere bulunan ev, görenleri şaşırtıyor. 7 Sıra dışı Ev Tasarımı

Silindir Ev Moskova

5)Keret Evi (Dünyanın en dar evi):

Polonya‘daki bu yapı, dünyanın en dar evi olarak da biliniyor, 2009 WolaArt festivali için mimar Jakub Szczesny tarafından tasarlandı. Binanın en geniş kısmı sadece 122 santimetredir, ancak şükürler olsun ki yarı şeffaf ve duvarları ve mobilyaları beyaz olduğu için dışarıdan yeterince doğal ışık alıyor. Bugün ev, küçük bir alanda yalnızlık içinde yaşamayı denemek isteyen gezgin yazarları ağırlıyor.

Polonya'daki bu yapı, dünyanın en dar evi olarak da biliniyor, 2009 WolaArt festivali için mimar Jakub Szczesny tarafından tasarlandı.

Teret Evi (Teret House)

Dünyanın en dar evi. 7 Sıra dışı Ev Tasarımı

Dünyanın en dar evi

6)Çakmaktaş Evi:

Bu evde şuan Fred Çakmaktaş lüks içinde yaşasaydı tam olarak nasıl görünürdü. Düşünmesi bile ilginç. Ev taştan yapılmıştır, pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve bu sizi sanki geçmiş çağlarda yaşıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Modası geçmiş gibi görünsede, evin içi oldukça doğal ve keyif verici..

Bu evde şuan Fred Çakmaktaş lüks içinde yaşasaydı tam olarak nasıl görünürdü.

Çakmaktaş Evi

7)Drina Nehri Evi:

Bu ev, bir nehrin ortasındaki bir kayanın üzerinde olduğu için onu bir sonraki seviyeye taşıyor. 1960’larda, nehirde küçük bir sığınak oluşturmak isteyen bir grup genç adam tarafından yapıldı. Ne yazık ki nehir tarafından birkaç kez yıkıldı ve parçalandı; ancak her seferinde yerel halk onu yeniden inşa ediyor ve eskisinden daha da sağlam hale getiriyorlar. Ev nerede diye merak ediyorsanız; Bosna Hersek’te..

1960'larda nehirde küçük bir sığınak oluşturmak isteyen bir grup genç adam tarafından yapılan nehir evi.. 7 Sıra dışı Ev Tasarımı

Drina Nehri Evi

7 Sıra dışı Ev Tasarımı ve İlginç Ev Mimarisi

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

7 Sıra dışı Ev Tasarımı