e
sv

Veranda Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

1004 Okunma — 14 Mart 2021 02:17
Veranda Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Veranda Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle veranda balkonunu nasıl dekorasyon edeceğini bilemeyen birçok insan olabiliyor. Çünkü bu konuda seçenekler çok fazladır. Aslında çok fazla dizayn etmeye gerek yoktur. Daha az ama daha etkili şeylerle evinizin görüntüsünü güzel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca büyük veya küçük verandalar için seçeneklerde çok fazladır.

Büyük Ve Küçük Veranda Balkon İçin Dizayn

İlk olarak evinizde büyük bir verandanızın olması her şeyi ile beraber size büyük bir artıdan fazlasını sunar. Her zaman evinizin görüntüsüne veyahut iç dizaynına göre uydurmak zorunda değilsiniz. Hangi tarzı sevdiğinizi iyi bir şekilde düşünmeniz gerekmektedir. Seveceğiniz bir alan olması için, internet alanında, birçok resim, görüntü bulabilirsiniz. Aksi takdirde veranda alanınızı hiç kullanma istediği oluşmayabilir. Haliyle bu da size ek bir masraf yaratır. Bu sebeple ne istediğinizi iyi bilmelisiniz.

Veranda Balkon Dekorasyonu

Veranda Balkon Dekorasyonu

Ahşap Görünüm Tarzı

Öncelikle tabi ki veranda alanınızın zemini için karar vermelisiniz. Eğer önceden yapılan zemin görüntüsü beğendiğiniz ise, o seçimde kalabilirsiniz. Genellikle bu konuda seçim koyu ahşap rengidir. Diğer sıradaki şey ise eğer yenilemeyle ilgili bir sıkıntınız yoksa, en eğlenceli olan kısım dizayn kısmı. Oturma gruplarını seçmek ile başlayabilirsiniz. Büyük veranda için önerilen daha sıcak, daha göz yormayan bir alan için L şeklinde koltuk seçimidir. Ortaya koyacağınız alçak bir orta masa görünümü tamamlayacaktır. Zemin koyu renk olduğundan koltuklarınızı daha açık renklerde seçebilirsiniz. Diğer şey herhangi günlerinizde öğünlerinizi bir bahçe ortamında tamamlamak için masa ve sandalye seçimi olacaktır.

Veranda Balkon Dekorasyonu

Zemini koyu renk tercih ederseniz, koltuklarınızın rengini açık renk seçmek doğru bir tercih olacaktır.

Masa ve sandalye seçiminde de her zaman ahşap seçip üzeri kumaş kaplı olan tarzlardan devam etmelisiniz. Küçük verandalar için daire şeklinde masa daha kullanışlı olacaktır. Bunun yanında tabi ki bir barbekü alanı yapmayı da unutmayın. Veranda balkonunuza ekleyebileceğiniz en etkili diğer şey ise basit bir şelale yaptırmaktır. Onun için büyük alan yoksa bile kare veya daire şeklinde olan küçük su birikintisi şeklindeki çukurlar olabilir. Üstelik bir çit yaptırıp çeşitli ışıklarla da süsleyebilirsiniz. Bu görüntü verandanıza daha doğa içinde bir görünümü verecektir.

Veranda Balkon Dekorasyonu

Şömineli veranda.

Modern Görünüm Tarzı

Genellikle büyük veranda için zeminde mermer gibi olmayan doğal taşlar kullanılabilir ve modern bir ev içinde veranda alanında gri granitler çok konuşulur. Ayrıca oturma grupları için ise beyaz en şık renktir. Ama tabi siyah renk bile görünümün kalitesini aşağıya indirmez. Masa ve sandalyeler için parlak şeyler tercih edebilirsiniz, gayet şık duracaktır. Seçeceğiniz parlak metalden oluşan bir barbekü alanı görünümü tamamlayacaktır. Eğer bir havuzunuz varsa onu ışıklandırarak kullanmayı sakın es geçmeyin. Bunun yanında etrafın da herhangi bir yerde kullanılacak, mesela oturma gruplarının yanında kullanılacak bahçe sobası istediğiniz enerjiyi de fazlasıyla verecektir. Verandanızın üst kısmını da açılıp kapanacak bir biçimde yaparsanız, sıcak yaz günlerinin yanında soğuk kış günlerinde bile içinizi ferah ve sıcak tutacak bir veranda elde edebilirsiniz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Veranda Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?