e
sv

Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri

1013 Okunma — 29 Ekim 2020 02:03
Kutsal Geome Ağaç Evi (Montezuma, Kosta Rika)
avatar

admin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri: Çoğumuz için bir ağaç evde yaşamak çocukluk hayalinin gerçekleşmesidir. Serin bir esintiye karşı hışırdayan yaprak seslerinin arasında uykuya dalmak ve onun keyfini sürmek.. paha biçilmez bir keyiftir. İster Güney Nikaragua‘daki tik ağacından bir ağaç ev, isterse zarif Yeni Zelanda Hapuku Lodge ağaç evleri, tüm bu yerlerin sunabileceği eko-bilinçli ağaç evleri var. Ancak bu hayalimizin gerçekleşmesi genelde ütopik düşünceden öteye geçemez. Fakat bir ağaç evde kalmak için rezervasyon yaptırabileceğinizi, egzotik yerlerdeki doğa temelli bu evlerin tadını süreceğiniz gerçeği de, realistik bir bakış açısıdır. Bu örnekler, Virginia’nın Blue Ridge Dağları’ndaki bir ağaç evden, Kosta Rika’daki kuş gözlemciliği de yapabileceğiniz ağaç evlere kadar uzar gider. Artık rutine dönüşmüş standart tatil yerlerinden kurtulup, bu tarz çocukluk hayalini kurduğunuz ağaç evlerden birinde kalma vakti gelmedi mi sizce ?

The Treehotel (Ağaç Otel) – Lulea / İsveç:

Doğal çevreyi yansıtan aynalı duvarlar ve camla kamufle edilen Treehotel, İsveç‘te mimar Tham & Videgård tarafından tasarlanmıştır. Ağaç eve giden 40 metrelik köprü, kontrplak ve huş ağacından yapılmış zarif bir işçilik örneğidir ve eve gederken bile doğayı ruhunuzda tam manasıyla hissetmenize olanak tanır. Alüminyum bir taban, ağaç gövdesini çevreleyen eşsiz ahşap ustalığı; bir günlük aktivitenin ardından süitin nefes kesici bir panoramik manzara sunan altı cam penceresi sizi tek kelimeyle büyüleyecek. Daha fazlası ve bilgi için kendi web sitesini ziyaret etmeye ne dersiniz ?

The Treehotel (Ağaç Otel) - Lulea - İsveç

İsveç’te ağaçtan bir evde doğanın tadına varmak ve çocukluk hayalinizi gerçekleştirmek..

Primland Ağaç Evi  (Meadows of Dan / Virginia):

Virginia’nın Blue Ridge Dağları arasında 12.000 dönümlük bir alana inşa edilen Primland’ın Ağaç Evleri. Her biri geniş verandaya sahip evlerin manzarası; Kibler Vadisi ve Kuzey Karolina dağ eteğinin nefes kesici manzarasına misafirlik ediyor. Ağaç evleri, ağaçlık bir tepeye, güçlü ve sağlam inşaat malzemeleriyle kurulmuş kabinlerdir. Primland’ın kurucusu Didier Primat, evlerin sadece manzarayla kalmadığını; “dünya standartlarında golf oynayabileceğiniz bir alan barındıran, ayrıca çevreye duyarlı, hayatın stresinden kurtulabileceğiniz, yöresel yemekler sunan; balıkçılık, ata binme ve tomahawk atma gibi açık hava etkinlikleri de yapabileceğiniz bir doğa harikası” olduğunu belirtiyor. Eve gitmek istiyor ve İngilizcenize güveniyorsanız; bilgi alabileceğiniz, hatta rezervasyon bile yaptırabileceğiniz bir web sayfası var.

Primland Ağaç Evi  (Meadows of Dan - Virginia)

Hem orman gören bir alana, hem dağ eteklerine misafirlik eden bir ağaç evde kalma fikrine ne derdiniz ?

Primland Ağaç Evi‘nin içinden bir görüntü. Renkli dekorasyonu ve doğallığıyla göz alıcı..

Ağaç Otel Odası

Primland Ağaç Evi’nin rustik ve renkli manzarası, içinizi kıpraştıracak kadar heyacan verici.. Copyright (Telif Hakkı): © Kevin Meechan

Orman Manzaralı Ağaç Ev Stüdyosu (Tola, Nikaragua):

Nikaragua’nın güney ormanlarından yerel kaynaklı ve el yapımı ahşaplardan yapılan Forest View Treehouse Studio, gece hayatı ve sörf için popüler olan küçük sahil kasabası Gigante’ye kısa bir mesafede bulunmaktadır. Aqua Wellness Resort‘un bir parçasıdır ve ziyaretçilere maymunlar ve tropikal kuşlarla göz göze gelmek için orman kanopisinin içinden harika manzaralar sunar.

Bu tesis, çağdaş bir anlayışla taze, yerel yemekler sunan, güzel bir açık hava sahil restoranına sahiptir. Bu restoran her gün kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde faaliyet göstermektedir. Kahve ve espresso, organik Nikaragua kahve çekirdeklerinden yapılır, etler ve organik ürünler yerel çiftçilerden alınır, balıklar her gün bu tesise bir milden daha az mesafede bulunan Gigante kasabasındaki balıkçılar tarafından yakalanır. Tesise gitmek mi istiyorsunuz ? Buyrun..

Orman Manzaralı Ağaç Ev Stüdyosu (Tola, Nikaragua). Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri

Bu tesiste güne; portakal suyu, muz, kaju fıstığı ve kakao uçlarıyla yapılan “Funky Monkey” ve taze sıkılmış tropikal meyve sularından hazırlanmış enfes içeceklerle başlayabilirsiniz.

Hapuku Lodge + Ağaç Evler (Kaikoura, Yeni Zelanda):

Mimar Tony Wilson tarafından tasarlanmış, Yeni Zelanda‘nın Güney Adası‘nın doğu kıyısındaki Kaikoura sıradağlarının çarpıcı manzaralarına ev sahipliği yapan ağaç evleridir. Geri dönüştürülmüş ve kurtarılmış keresteden inşa edilen odalarda ısıtmalı karo zemin, dirsekli güverte, duş ve şömine de bulunmaktadır. Ayrıca siparişle alabileceğiniz yerel çiftçilerden temin edilen yiyecek ve çeşitli doğal ürünler bulunmaktadır. Bu ağaç ev ile ilgili daha fazla bilgi için ilgili linki ziyaret edebilirsiniz.

Hapuku Lodge ve Ağaç Evler (Kaikoura, Yeni Zelanda)

Kaikoura Seaward Sıradağları ile ünlü Mangamaunu Körfezi arasında yer alan Hapaku Lodge, Yeni Zelanda’nın en muhteşem ortamlarından birinde yer almaktadır.

Kutsal Geome Ağaç Evi (Montezuma, Kosta Rika):

Aktif bir organik çiftlikte bulunan kutsal geome evi, benzersiz bir ağaç evdir. Gerçek ağaçlarda, 4 rustik açık hava yapısından oluşur. 360 derecelik, 9m (30ft) yüksekliğinde; dağların kuzey manzarasına da açılan eşsiz manzarasıyla, büyüleyici bir doğa evidir. Her odaya girmek için tırmanmanız gereken evlerde; asılı bir yatak odası bölmesi (asılı yatak ve çalışma masasıyla birlikte), mutfak bölmesi, banyo-duş bölmesi  bulunur.

Kutsal Geome Ağaç Evi (Montezuma, Kosta Rika). Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri

Ağaç ev; elektriği, 24 saat akan suyu, sifonlu tuvaletleri ve sıcak duşları ile tamamen işlevseldir. Copyright  (Telif Hakkı): ©Megan Lendman Photography

Chaa Creek (San Ignacio, Belize):

Belize‘nin batısındaki Maya Dağları‘nda, Macal Nehri üzerinde bulunan Chaa Creek, Lucy ve Mick Fleming tarafından 1981’de inşa ettirilmiştir. Size 400 dönümlük bir ormanda, otantik bir tatil keyfi sunan bu belde; geniş odaları, süit ve villa yelpazesiyle, sizi her türlü konforu sunmaktan da ödün vermiyor. Ağaç evlerdeki açık hava duşları, özel dalma havuzları, güneşlenme terasları ve tesisten hasat edilmiş ahşaptan mobilyalar, doğal hayatın yanında bulunmaz bir nimet. Tesis bünyesindeki Maya Organik Çiftliği, 2.000 yıllık geleneksel Maya yöntemiyle yetiştirilen ürünlerde barındırmaktadır. Bu ürünleri tadabilir, dilerseniz satın alabiliyorsunuz.  Bilgi almak için: Chaa Creek

Chaa Creek (San Ignacio, Belize). Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri

Chaa Creek, çevredeki ormanın 180 ° manzarasını sunan tavandan tabana cam duvarlara sahiptir. Veranda, açık duş, özel dalma havuzu ve jetli küvet ile donatılmıştır.

Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri ve Tatil için İdeal Ağaç Evler..

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dünyanın En Güzel Eko-Lüks Ağaç Evleri